Робоче середовище GNOME

GNOME - це вільне робоче середовище для Unix-подібних операційних систем.

GNOMEакронім від англ. GNU Network Object Model Environment («мережне об'єктне середовище GNU»).

Незабаром після початку розробки "GNOME" було перейменовано в "Gnome", тобто гном.

 

Основними складовими середовища є:

  • Робочий стіл
  • Панелі
  • Вікна
  • Робочі області
  • Файловий менеджер Nautilus
  • Центр керування gnome-control-center

Робочий стіл

Робочий стіл - це тло на якому користувач розміщує файли та папки до яких користувач хоче отримати швидкий доступ. Також на робочому столі можуть розміщувати спеціальні об’єкти (ваша домашня тека, смітник і т.д.). По мірі того як ви працюїте з системою ваш робочий стіл буде захований за вікнами. Щоб швиидко згорнути всі вікна і розчистити робочий стіл можна скористатись одним з способів:

  • клацнути на кнопку Розчищення робочого столу (розміщена крайньою з ліва на панелі задач);
  • скористатись комбінацією Ctrl-Alt-D.

Ці ж способи дають можливість відновити вікна до попереднього стану.

Користувач може змінити колір робочого столу або тло (зображений на ньому малюнок).

Вікна

Вікно це прямокутна область на екрані, з рамкою по периметру і з заголовком зверху. В кожному вікні відображається будь-яка програма. Користувач може завантажувати декілька програм, і працювати над декількома задачами одночасно.

Є два основних типи вікон:

  • Вікна програм
  • Діалогові вікна

Робота з вікнами. Перміщення - перетягніть заголовок вікна, щоб перемістити вікно; використовуйте комбінацію клавіш Alt-F7, після чого або рухайте "мишу", або натискуйте клавіші з стрілками на клавіатурі.

Робочі місця

Робочі місця дозволяють вибирати, які вікна показуються на екрані. Всі робочі місця містять один і той же робочий стіл. Ті ж панелі і ті ж меню. Однак на кожному робочому місці можна завантажувати свої програми і відкривати свої вікна. За замовчування може бути доступно 2 або 4 робочі області. Перемикач робочих місць розташований біля правого краю нижньої панелі. Також можна здійснювати перемикання місць використовуючи комбінацію клавіш Ctrl-Alt-стрілка вправо (або вліво).

Щоб додати робочі місця в середовищі Gnome, використовуйте контекстне меню на аплеті Перемикач робочих місць, потім виберіть Параметри. В діалоговому вікні, що з’явиться вкажіть бажану кількість робочих місць.

Додатки (програми)

Додатки - це різновид комп’ютерних програм, що дозволяють користувачу виконувати різні задачі. Наприклад, додатки, що дають можливість створювати електронні таблиці, текстові документи, комп’ютерну графіку і т.д. (іншими словами, мова йде про прикладне програмне забезпечення). Щоб завантажити додаток відкрийте меню Програми і виберіть потрібну програму з підменю. До таких програм відносять і файловий менеджер Nautilus. Його можна завантажити викликавши вікно "Виконання програм" комбінацією Alt-F2, або вибравши потрібне місце в меню Місце.

 

 

 

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.