Програма
вступного випробування
з української мови (співбесіда)
на основі базової загальної середньої освіти
для спеціальностей:
012 « Дошкільна освіта»;
013 «Початкова освіта»
Питання до співбесіди з української мови
для вступників на основі базової загальної середньої освіти
1.Звуки мови. Голосні і приголосні звуки. Букви й інші графічні засоби. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв. Склад. Наголос. Спрощення в групах приголосних. Чергування у-в, і-й.
2. Орфограма. Орфографічна помилка. Правила вживання апострофа, м’якого знака. Подвоєння букв на позначення подовжених м’яких приголосних та збігу однакових приголосних звуків.
3. Правопис складних і складноскорочених слів.
4. Спільнокореневі слова і форми слова. Основа слова і закінчення змінних слів. Значущі частини слова: корінь, префікс, суфікс, закінчення. Вимова і написання префіксів з- (зі-), с-, роз-, без-, пре-, при-, прі-.
5. Поняття про лексику. Однозначні і багатозначні слова. Пряме і переносне значення слів. Загальновживані слова. Застарілі слова. Неологізми.
6. Синоніми, антоніми, омоніми. Поняття про фразеологізми. Фразеологізми в ролі членів речення.
7. Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Іменник: назви істот і неістот, загальні і власні назви. Рід, число, відмінки іменників. Типи відмін іменників. Незмінні іменники. Способи творення іменників.
8.Прикметник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Якісні, відносні та присвійні прикметники. Повні і короткі форми прикметників. Ступені порівняння прикметників, їх утворення.
9.Числівник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Числівники кількісні (на означення цілих чисел, дробових та збірних) і порядкові. Числівники прості і складні. Відмінювання кількісних і порядкових числівників. Правопис числівників.
10. Займенник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Розряди займенників. Відмінювання займенників. Правопис займенників.
11. Дієслово як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Неозначена форма дієслова. Види дієслів (доконаний, недоконаний). Способи дієслів (дійсний, умовний, наказовий). Часи дієслів. Дієслова І та ІІ дієвідмін. Особа і число (в теперішньому і майбутньому часі). Безособові дієслова.
12. Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Дієприкметниковий зворот. Дієприслівник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Дієприслівниковий зворот.
13. Прислівник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Ступені порівняння прислівників. Способи їх творення. Правопис прислівників.
14. Прийменник як службова частина мови. Непохідні і похідні прийменники. Сполучники як службова частина мови. Сполучники сурядності і підрядності.Частка як службова частина мови. Вигук як частина мови.
15. Словосполучення. Просте речення. Види речень за метою висловлювання: розповідні, питальні, спонукальні. Окличні речення.
Члени речення (підмет і присудок; додаток, означення, обставина) і способи їх вираження. Прикладка як різновид означення.
16. Звертання і вставні слова (словосполучення, речення). Розділові знаки при них.
17.Складне речення , його типи. Складносурядне сполучникове речення. Складнопідрядне речення із сполучниками і сполучними словами. Основні види підрядних речень. Безсполучникове складне речення.
18. Пряма й непряма мова. Цитата. Діалог. Розділові знаки при прямій мові, цитаті, діалозі.
19. Поняття про текст. Мовні засоби зв’язку речень у тексті. Поняття про типи мовлення: розповідь, опис, роздум. Поняття про стилі мовлення: розмовний, науковий, художній, офіційно-діловий і публіцистичний.
20. Поняття про спілкування і мовлення. Тема і основна думка висловлювання. Основні вимоги до мовлення: змістовність, послідовність, багатство, точність, виразність, доречність, правильність. Мовленнєві помилки. Етика спілкування й етикет.
Пояснювальна записка
Вступні випробування на основі базової загальної середньої світи проводяться у вигляді співбесіди для категорій вступників, передбачених Умовами прийому та Правилами прийому до КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж» у 2018 році.
Програма розроблена з урахуванням чинних програми з української мови для 9 класу зі змінами та доповненнями, затвердженими наказом МОН від 14.07.2016 № 826.
Програма з української мови передбачає перевірку рівня теоретичної підготовки вступників: знання звукового складу мови, лексичного багатства, частин мови, синтаксису простого та складного речення, а також практичну: визначення співвідношення звуків і букв у словах та наголосу у словах, удосконалення навички правопису, розрізнення багатозначних слів і омонімів, типів переносного значення слова, удосконалення навичок відмінювання іменних частин мови; визначення видів односкладних, складних речень (підрядних, сурядних, безсполучникових, змішаного типу) та вживання розділових знаків.
На випробуванні вступник повинен:
- виявити певний рівень обізнаності з теми, що розкривається;
- виразно відображати основну думку, диференціюючи матеріал на головний і другорядний;
- викладати матеріал логічно, послідовно;
- використовувати мовні засоби відповідно до комунікативного завдання, дотримуючись норм літературної мови;
- виявляти своє ставлення до предмета висловлювання, розуміти можливість різних тлумачень тієї самої проблеми;
- аргументувати висловлені думки;
- викладати матеріал виразно, доречно, лаконічно, виявляти багатство лексичних і граматичних засобів.
Коментувати...